Фалунь Дафа в Україні і в світі

Як виховували принців

Настанови щодо виховання принців у династії Цінь були визначені в епоху імператора Кансі (1654–1722). Сини імператора починали свій основний шлях до знань із шести років. Вони мусили щодня прокидатися о 5 ранку, а їхнє навчання закінчувалося не раніше 6–7-ї вечора.

Імператор Кансі.

У цьому процесі була лиш одна перерва — перший день Нового року і два вихідних лише на півдня до свята. Таким був їхній розпорядок на весь рік — у дощ і в ясну погоду, влітку і взимку.

Вони навчалися у Вучжай (《无逸斋》— «Там, де немає місця лінощам»), який розташований у саду Чаньчун. Сама назва вказувала на серйозність і строгість Імператора в питаннях освіти.

Крім того що Імператор мав великі надії на своїх дітей, він сам демонстрував гарний приклад для наслідування.

Він писав у «Тінсюнь Геянь» (《庭训格言》— «Батьківські настанови й афоризми»):

«Формування характеру походить від добропорядних зусиль у повсякденному житті. Навіть у літню спеку мені не потрібне віяло, не треба знімати капелюха, бо я не дозволяю собі цього в повсякденному житті».

Розклад дня у Вучжай

Імператор був дуже прискіпливим щодо виховання синів. Іноді він особисто перевіряв їхні домашні завдання й навички в бойових мистецтвах. Історичні записи, датовані 10 червня 1687 року, містять подальші записи про один день із життя у Вучжаї:

3–5 ранку (час Інь Ши). Самостійна робота в класі, підготовка до приїзду вчителів.

5–7 ранку (час Мао Ши). Вчителі перевіряли домашнє завдання синів імператора й учні зачитували текст. Якщо помилок не було — вони переходили до вивчення нових текстів і до домашніх завдань на наступний день.

7–9 ранку (час Чень Ши). Імператор Кансі приходив перевіряти учнів після ранкової зустрічі з підлеглими. Здебільшого він перевіряв, чи можуть сини декламувати класичні твори, які вони вивчили.

9–11 ранку (час Си Ши). У цей час літом дуже жарко, але в класах не дозволялося користуватися віялом, також принци мали сидіти прямо. Вони вивчали каліграфію, прописуючи кожен ієрогліф 100 разів.

11 ранку — 1 час дня (час У Ши). Обідня перерва, потім самостійна робота — заняття каліграфією.

1–3 часу дня (час Вей Ши). Сини імператора виходили надвір для фізичної підготовки. Заняття включали стрільбу з лука, опановування бойових мистецтв.

3–5 часу вечора (час Шень Ши). Імператор приходив і навмання вибирав тексти та просив синів читати й пояснювати їхній зміст. Він перевіряв принців по черзі.

5–7 часу вечора (час Ю Ши). Сини імператора тренувались у стрільбі з лука на внутрішньому дворі. Імператор просив кожного з них стріляти; їх оцінки відрізнялися. Потім Імператор просив стріляти їхніх тренерів. Наприкінці імператор сам стріляв і кожна стріла влучала в ціль.
Принців відпускали й на цьому день закінчувався.

Вчитися й удосконалюватися щодня

Імператор Кансі неодноразово писав повчання наступному поколінню, щоби ті сумлінно працювали над собою і вчилися, не розслабляючись навіть на хвилину. Він казав:

«В “І Цзин”» (Книзі змін) говориться, що щодня добиватися нових досягнень — це велика чеснота. Щоб не змарнувати дорогоцінного часу, треба щодня робити крок уперед».

У «Посібнику для сімей» він писав:

«Усі люди насолоджуються відпочинком і не люблять важко працювати. Але моє серце каже мені, що лише старанно працюючи можна зрозуміти, що насправді легкість. Якщо людина тільки й знає, що віддаватися дозвіллю, вона не зрозуміє зміст дозвілля й не зможе витерпіти жодних труднощів. Тому в «Книзі змін» говориться: «Небеса праведні, і благородні люди завжди прагнуть вдосконалюватися». Тому благодійні люди вважають важку працю благословенням, а легке життя — нещастям».

Автор Гу Юй

Джерело: Minghui.org

  • Чому існують люди

    Купити книгу Чжуань Фалунь а Україні
  • медитація Фалунь Дафа онлайн
  • Популярне

    pic