Фалунь Дафа в Україні і в світі

Практикуючим завжди слід бути скромними

Після публікації останньої праці Учителя «Звертайте увагу на те, щоб не виникло явище диявола зі своєї душі», я подумала, що мені не потрібно турбуватися про це, тому що у мене завжди була ясна свідомість в процесі мого вдосконалення. Я зверхньо дивилася на тих практикуючих, які відхилялися від Фа і думала, що Фа дуже ясно викладено. Так чому ці люди все ж йдуть проти принципів Фа? (Насправді, ця думка сама по собі вже була проявом нескромності).

Пізніше, коли я порівняла свою поведінку з вимогами Вчителя, я побачила свої недоліки. Хоча я і не відхилялася від праведного шляху, і в мене не було проблеми «диявола зі своєї душі», як я думала, я все ж вважала себе вищою і кращою за інших, коли чогось досягала. Моя зарозумілість, гординя і бажання справити враження вже вказували на те, що я не була скромною.

Така поведінка була дуже небезпечною, тому що я вважала, що всі інші повинні слухати мене, і я повинна вказувати їм, що потрібно робити. Це було дуже схоже на явище «диявола зі своєї душі», описане в «Чжуань Фалунь»: «Я Будда. Відтепер вам не потрібно вчитися в інших. Адже я Будда, я вам скажу, чим займатися і як займатися». Він став так чинити». (Диявол зі своєї душі, шоста лекція «Чжуань Фалунь», неофіц. переклад)

Я зрозуміла, що в процесі вдосконалення практикуючим завжди слід бути скромними. Якими б ми не були старанними, як би багато не зробили, не потрібно розвивати відчуття самовдоволення або зарозумілості. Якщо ти завжди будеш скромний, у тебе не з’явиться «диявол зі своєї душі». Тому бути стриманим і скромним дуже важливо для практикуючого.

Брати приклад з качанів кукурудзи

До того як я стала займатися Фалуньгун, я знала, що важливо бути скромною і говорила своїй дочці: «Навіть якщо ти чудова студентка, ти все одно повинна бути скромною і стриманою. Ніколи не дивись зверхньо на інших людей. Не будь зарозумілою тільки тому, що ти чогось досягла. Бери приклад з качанів кукурудзи. Великі і стиглі качани кукурудзи важкі. Вони завжди тримають свої голови опущеними вниз. З іншого боку, незрілі качани кукурудзи завжди тримають свої голови піднятими вгору, тому що вони порожні всередині».

Як практикуючі, ми повинні добре це розуміти. Тільки тоді, коли ми скромні, під час конфлікту ми можемо аналізувати свої вчинки і дивитися в себе. Якщо ви самовдоволені і завжди думаємо, що праві, а інші неправі, то ви будете звинувачувати інших і забудете проаналізувати свою поведінку і подивитися в себе. Таким чином, ви не зможете підвищитися у вдосконаленні.

У мене була ця проблема. Моя поведінка схожа на того, хто не вдосконалюється, але намагається змінити інших. Я завжди вказувала на чужі недоліки, не усвідомлюючи, що повинна в першу чергу аналізувати свою поведінку і дивитися в себе. Тому не могла підвищуватися.

Зарозуміла і егоїстична людина, як правило, дивиться на інших і нехтує вдосконаленням себе. Коли інші практикуючі вказують на її проблему, вона не приймає це й намагається всіма способами приховати свої недоліки.

Зарозумілі та егоїстичні люди не знають також і основних правил ввічливості. Їх поведінка не відповідає нормам Фа, що проявляється в їх відношенні до інших. Все це відноситься до нашого вдосконалення, і ми повинні добре з цими проблемами впоратися.

Джерело

  • Чому існують люди

    Купити книгу Чжуань Фалунь а Україні
  • медитація Фалунь Дафа онлайн
  • Популярне

    pic