Фалунь Дафа в Україні і в світі

COVID-19 в Китаї: «Хтось мусить сказати правду»

«Жахливо! Погано, що люди стоять перед такою катастрофою, але вони [чиновники компартії Китаю (КПК)] ще в усьому обмежують людей, приховують інформацію про епідемію COVID-19 й забороняють людям говорити правду. Усе це спричинило нинішню жахливу ситуацію. Це дійсно просто розриває душу!»

Юй (псевдонім) вилила свій гнів та образу китайському колезі, тільки-но прийшла на роботу. Вона американка китайського походження, що живе в США понад двадцять років.

Того ранку Юй прочитала в китайському періодичному виданні People статтю про особу, яка опублікувала в інтернеті правдиву інформацію про спалах COVID-19 в Китаї. Китайські друзі Юй порекомендували їй цю статтю і сказали, щоб вона швидко прочитала її, бо статтю можуть видалити з інтернету. Дійсно, стаття незабаром зникла.

коронавірус

Перші інформатори про загрозу COVID-19

У статті розповідалося про інтерв’ю з Ай Фен, завідувачкою відділення невідкладної допомоги Центральної лікарні Ухань із колегою Лі Веньляна, офтальмолога тієї ж лікарні. 30 грудня 2019 року Ай сфотографувала результати проб на віруси, узяті в пацієнта із симптомами невідомої пневмонії, обвела червоним фломастером слова «коронавірус SARS» і відправила це повідомленням своїм колишнім однокласникам і лікарям, сподіваючись, що вони розгорнуть профілактичні заходи.

Це повідомлення швидко поширилося серед лікарів, і вісім із них, зокрема, Лі Веньлян, перенаправили його іншим. Незабаром їх усіх викликали в поліцію, суворо відчитали і змусили письмово визнати, що вони «діяли незаконно, розмістивши в інтернеті неправдиву інформацію, яка серйозно порушила громадський порядок». Їх змусили активно співпрацювати з поліцією, «виконувати вказівки поліції та припинити будь-яку протизаконну діяльність».

Лікарів також попередили про те, що їх «покарають згідно із законом», якщо вони «уперто дотримуватимуться своїх поглядів, не покаються й далі діятимуть незаконно».

2 січня Ай Фен викликали в дисциплінарний комітет лікарні для бесіди про фотографію результатів проб на віруси з обведеною фразою «коронавірус SARS», яку вона надіслала як попередження для колег. Вона сказала, що вислухала від співробітників дисциплінарного комітету «безпрецедентну й сувору догану». Її звинуватили в тому, що вона, лікар, поширює чутки. Такі звинувачення дуже збентежили її й вона відчувала, що перебуває на межі фізичного і психічного зриву. Пізніше їй доводилося мовчати, коли люди запитували її про коронавірус.

Ай Фен сказала:

«Потім я багато думала над тим, що якби вони не зробили мені догану в такій формі, а спокійно досліджували цю проблему й попросили інших експертів у сфері респіраторних захворювань поділитися своєю думкою, ситуація могла би бути набагато кращою. Я могла би, принаймні, проконсультуватися з моїми колегами всередині лікарні. Якби всі були в стані готовності, починаючи з 1 січня, не сталося б так багато трагедій».

Епідемію COVID-19 приховували

Дійсно, якби КПК не приховувала правду про спалах коронавірусу, багато людей уникло би трагедій.

Роберт О’Браєн, радник президента США з питань національної безпеки, звинуватив керівництво Китаю в тому, що воно від початку належно не відреагувало на спалах коронавірусу. «На жаль, замість того, щоб вжити необхідних екстрених заходів, цю епідемію в Ухані приховували», — сказав він.

Також він зазначив, що якби Китай співпрацював з іншими країнами на початку спалаху коронавірусу, Всесвітня організація охорони здоров’я й Центри США з питань контролю і профілактики захворювань (CDC) могли б раніше послати до Китаю групи для вивчення послідовності поширення коронавірусу. «Ми могли би значно зменшити те, що сталося в Китаї, і те, що відбувається зараз у всьому світі».

Насправді КПК ніколи не припиняла втягувати китайців у катастрофи. Так було в період великого голоду (так звані «три роки стихійних лих»), під час Культурної революції, бійні на площі Тяньаньмень 4 червня й переслідування Фалуньгун. Цього разу те ж саме сталося з коронавірусом. Тепер це торкнулося людей у всьому світі.

«Я ставлюся до цього так само, як і ви»

Через COVID-19 в Ухані багато сімей зруйновано, бо близькі люди вимушено роз’їхалися, а окремі сім’ї вимерли.

Чоловік та дружина, друзі родичів Юй у Китаї, померли від коронавірусної інфекції за десять днів. Юй стривожена, адже коронавірус широко поширився за кордон. Вона турбується про своє здоров’я й безпеку своєї сім’ї.

Юй сказала, що чиновники КПК не піклуються про людські життя. Вони приховували спалах коронавірусу, щоб зберегти свою владу; вони штовхають людей до смерті, створюючи фальшивими новинами помилкове враження, що все гаразд.

Юй сказала своєму китайському колезі, практикувальнику Фалуньгун:

«Я знаю, що пропаганда КПК брехлива, бо особисто пережила бійню на Тяньаньмень, але всі ці роки я не звертала особливої уваги на такі речі, бо відчувала, що нічого не можу змінити, і не хотіла себе обтяжувати. Я бачила, як ви, практикувальники Фалуньгун, роз’яснюєте правду про переслідування, та здебільшого була спостерігачем. Цього разу (з коронавірусом в Ухані) це стосується всіх, і тепер я дійсно можу зрозуміти, чому ви так стараєтеся. Тепер я ставлюся до цього так само, як і ви».

Хтось мусить зробити крок уперед, щоб сказати правду, кожен може докласти зусиль

Як сказала Ай Фен в інтерв’ю:

«Цей інцидент ясно показує, що ми мусимо триматися наших незалежних думок і поглядів, бо хтось має зробити крок уперед, щоб сказати правду. Цей світ має чути різні думки, чи не так? Якби я знала, що ситуація буде такою, як сьогодні, я би всюди поширювала правду, незалежно від того, засуджували б вони мене чи ні, адже так?»

Юй не єдина, хто задумався про себе і пробудився до нового розуміння. Вона сказала, що багато хто з її друзів у Китаї — люди середнього віку з успішною кар’єрою. «Вони більш проникливі, ніж я, і сміливіше висловлюють свої думки!»

Джерело

  • Чому існують люди

    Купити книгу Чжуань Фалунь а Україні
  • медитація Фалунь Дафа онлайн
  • Популярне

    pic