Фалунь Дафа в Україні і в світі

Роздуми над життям: прониклива людина має бути моральною і рішучою

Зараз учені викладають більше технічних наук, і менше моральних. Проте людина, в якої немає сильної волі, і яка не володіє високою моральністю, не може досягти самих вищих досягнень, в не залежності від того, наскільки освітлена вона буде. Люди, які мають широку свідомість і самодисциплінують себе, можуть нести велику відповідальність, що приносить користь всьому суспільству.

Історія Цзен Цзи: кожен несе відповідальність за свою націю

Цзен Цзи був прикладом в стародавньому Китаї. Він одного дня відмітив, що прониклива людина повинна володіти високим рівнем моралі. Така людина має бути милосердною, мати великі цілі, бути рішучою і наполегливою, для того, щоб нести велику відповідальність, яка приносить користь суспільству. Не досягнувши високого рівня моралі, людині неможливо нести таку відповідальність. Вона зупиниться на половині шляху, і може відмовитися від своєї відповідальності, коли зустрінеться з труднощами.

Пізніше, ця відома ремарка Цзен Цзи стала ідіомою: кожен несе відповідальність за свою націю. У китайській культурі це означає, що людина повинна удосконалювати свою чесноту і підтримувати добробут суспільства, коли вона бідна і має низьке положення, і в той же час людина повина підтримувати і вносити вклад до суспільства, коли вона багата і має високе положення в суспільстві.

Пізніше ця ідіома стала моральним принципом, який робив сильний вплив на китайське суспільство протягом всієї історії.

Що вище власних інтересів?

За часів стародавнього Китаю, мудреці слідували цьому принципу, в незалежності від того, чи були вони багаті і високоосвічені, або бідні і неосвічені. Вони завжди ставили справи нації вище своїх особистих інтересів. Ці мудреці завжди першими виносили труднощі і останніми насолоджувалися благами. У китайській історії є багато історій про те, як вони турбувалися про добробут нації, навіть коли деякі з них жили в труднощах. Багато мудреців внесли величезний безкорисливий вклад в процвітання суспільства. Тому нація може стати розвиненою і буде врятована від багатьох лих.

Джерело

  • Чому існують люди

    Купити книгу Чжуань Фалунь а Україні
  • медитація Фалунь Дафа онлайн
  • Популярне

    pic