Фалунь Дафа в Україні і в світі

Акція 25 квітня, що змінила Китай: спогади учасників через 22 роки

17 квітня 2021 року поблизу Дзвону Свободи в Національному історичному парку Незалежності міста Філадельфії практикувальники Фалунь Дафа із самої Філадельфії та її передмість провели заходи в ознаменування річниці мирного історичного звернення «25 квітня».

Двадцять два роки тому, 25 квітня 1999 року, понад десять тисяч практикувальників Фалунь Дафа приїхали з усіх куточків Китаю й зібралися біля центрального урядового комплексу в Пекіні, щоб звернутися до влади з проханням надати їм можливість відкрито практикувати Фалунь Дафа й припинити переслідувати практикувальників Фалунь Дафа. Попри велику кількість практикувальників, які зібралися того дня, акція пройшла мирно та організовано. Проте КПК (Комуністична партія Китаю) назвала мирне звернення «облогою резиденції центрального уряду» і використала його як привід для початку переслідування Фалунь Дафа. Жорстоке переслідування триває донині.

Практикувальники з району Великої Філадельфії (США) зібралися біля Дзвону Свободи в Національному історичному парку Незалежності, щоб відзначити річницю мирного звернення «25 квітня», яке відбулося в Пекіні 22 роки тому 25 квітня 1999 року
Перехожий (на передньому плані праворуч) вчиться виконувати вправи

Практикувальники Фалунь Дафа розповідають людям, чому комуністична влада Китаю переслідує послідовників Фалунь Дафа

Під час заходу практикувальники Фалунь Дафа продемонстрували вправи, провели мітинг, встановили плакати з інформацією про Фалунь Дафа й переслідування та роздавали інформаційні буклети відвідувачам парку. Практикувальники Фалунь Дафа розповідали людям про переслідування в Китаї, яке триває донині, та пропонували підписати петицію, що закликає покласти йому кінець.

Кілька практикувальників Фалунь Дафа, які 22 роки тому брали участь у заході «25 квітня» в Пекіні, розповіли про свій особистий досвід.

Шляхетна й мужня сторона практикувальників Фалуньгун

Хуан Куй був студентом Університету Цінхуа в Пекіні, коли відбувалася подія «25 квітня». Напередодні ввечері він зустрівся з однокласником і дізнався, що поліція в Тяньцзіні побила й заарештувала місцевих практикувальників Фалуньгун. Він згадує: «Мене це вразило. Я вирішив наступного дня відвідати Державне бюро з приймання скарг і звернень громадян у Пекіні, бо Тяньцзінь є муніципалітетом центрального підпорядкування.

Перед від’їздом я занепокоївся, знаючи тиранічну природу режиму й пам’ятаючи про жахливі події 4 червня, коли відбулися масові вбивства студентів. Я не знав, як вчинить влада з нами, — сказав Хуан. — Але мав почуття відповідальності і розумів, що повинен виступити на захист Фалунь Дафа та його послідовників».

У Хуана залишилися яскраві спогади про цей день. Він розповів: «Наш автобус прибув до урядового комплексу Чжуннаньхай [комплекс центрального уряду, який стоїть поруч із Державним бюро з приймання скарг і звернень громадян] вранці 25 квітня, і багато практикувальників Фалуньгун уже спокійно й тихо стояли вздовж вулиць. Весь день пройшов мирно, без насильства та криків. Близько дев’ятої вечора ми почули, що практикувальників Фалуньгун у Тяньцзіні звільнили, тому ми прибрали все сміття на землі й розійшлися».

«Мирне звернення “25 квітня” вивело Фалуньгун на світову арену, — сказав Хуан. — Це найбільша мирна акція протесту після приходу до влади комуністичного правління. Вона продемонструвала благородний дух і мужність практикувальників Фалуньгун і показала приклад того, як люди можуть контактувати з тиранічною владою мирним шляхом».

Показати світові, що Фалунь Дафа несе добро

Ван Ланьлань почала практикувати Фалуньгун у березні 1998 року, коли вчилася в університеті Цінхуа. «Це чудовий час. Ми разом читали вчення Фалуньгун і виконували вправи на території студентського містечка»,— сказала вона. 24 квітня вона почула від однодумців по навчанню, що вони наступного дня збираються піти до будівлі Державного бюро з приймання скарг і звернень громадян, і вирішила піти з ними.

Вона згадує: «Я поїхала з однокласником на автобусі й близько 9 години ранку приїхала до Державного бюро з приймання скарг і звернень громадян. Там зібралося багато практикувальників Фалуньгун. Усі спокійно стояли й чекали рішення уряду».

З початку й до кінця заходу в мирній акції протесту брали участь понад 10 000 осіб. «Це неймовірне диво в Китаї, що перебуває під правлінням китайського комуністичного режиму! Це продемонструвало Китаю і всьому світу, наскільки прекрасне вчення Фалунь Дафа, і справило глибоке враження на весь світ», — сказала вона.

Ця акція продемонструвала прагнення до справедливості, доброту, віру й мужність послідовників Фалунь Дафа

Гун Ціньхуа — китайський лікар, що жив у Пекіні. Того дня вся його сім’я брала участь в акції мирного протесту. «Я не думав, що цей звичайний день стане таким історично значущим. Понад 10 тисяч практикувальників Фалуньгун зібралися, щоб виступити на захист Дафа. Насправді вони розповідали світові, що являє собою Фалуньгун. Вони проводили цей мирний протест не заради самих себе. Практикувальнику Фалуньгун було б однаково, якби його особисто обмовили, бо це ніяк не вплинуло б на його практику. Так багато послідовників Фалуньгун приїхали, щоб сказати людям світу, що «Істина, Доброта, Терпіння» — це хороші і праведні принципи, їх не можна переслідувати чи забороняти. Ця мирна акція протесту була захистом практики послідовниками Фалуньгун, вона продемонструвала прагнення до справедливості, доброту, віру й мужність практикувальників Фалунь Дафа».

Практикувальники Фалуньгун не скоїли нічого поганого

Ке І було всього дев’ять років, коли він приїхав до Пекіна у квітні 1999 року. «Це був особливий день для мене, — сказав він. Моя сім’я жила досить далеко й не змогла дістатися до Пекіна до 26 квітня. Поліція привела нас у невеликий провулок. Я дуже злякався й заплакав. Я назавжди запам’ятав ту мить, коли практикувальник Фалуньгун узяв мене за руку і сказав: “Ми не зробили нічого поганого. Не плач, синку!” Зараз я доросла людина. Переслідування триває вже 22 роки, але я завжди пам’ятаю ці слова. Я не зробив нічого поганого — усе життя дотримувався принципів Фалунь Дафа й хочу сказати всім, що Фалунь Дафа несе добро».

Практикувальники Фалуньгун за межами Китаю засуджують переслідування

Террі Морс виконує вправи

Террі Морс за професією льотчик-інструктор. На мить мирного звернення вона практикувала Фалунь Дафа всього 3 місяці. «Більш як 10 тисяч послідовників Фалуньгун узяли участь у мирному зверненні “25 квітня” 1999 року. Через двадцять два роки вони все ще закликають зупинити переслідування. Принципи, «Істина, Доброта, Терпіння», яким вони слідують, ніхто не зможе відібрати в них. Сподіваюся, що кожен постарається зрозуміти їхню віру в ці універсальні принципи. Тільки-но люди дізнаються про переслідування, у них з’явиться почуття справедливості. Вірю, що переслідування скоро закінчиться, бо добро має перемогти зло».

Сантош Крішнамурті вважає, що звернення «25 квітня» демонструє мужність і безстрашність практикувальників Фалуньгун

Сантош Крішнамурті — старший комп’ютерний інженер родом з Індії. Він сказав: «Це звернення продемонструвало мужність практикувальників Фалуньгун, яке вони проявили після того, як у них відібрали свободу віри. Коли китайський режим заборонив їм практикувати, послідовники Фалуньгун і далі мирно протестували та контактувати з урядом — безстрашно захищаючи свої духовні переконання».

Інженер-програміст Олександр Лучанський звернувся до учасників мітингу: «Ми стоїмо перед Дзвоном Свободи, на батьківщині свободи, у найважливішому місці Америки. На стелі поруч зі мною викарбувана Перша поправка до Конституції США, яка гарантує свободу релігії, слова і друку. Жоден уряд чи установа не може заборонити або скасувати ці свободи. Це символічно. Ми насолоджуємося свободою в Сполучених Штатах, і ми тут подаємо свій голос на захист свободи, але в Китаї послідовникам Фалуньгун заборонено практикувати. Я хочу сказати, що кожна людина у світі повинна мати таку свободу й не лише в США, але й у Китаї. Китайський уряд має поважати дану Богом віру й цінності. Ми сподіваємося, що послання, яке ми передаємо тут сьогодні, пошириться від Дзвону Свободи до Китаю».

Громадська підтримка Фалунь Дафа

Захід практикувальників Фалуньгун привернув увагу багатьох відвідувачів. Кілька людей підписали петицію на підтримку Фалунь Дафа з вимогою покласти край переслідуванню.

Дастін Селлерс, інженер-програміст зі штату Огайо, сказав, що вперше чує про Фалунь Дафа. Він займається йогою й насолоджувався мирною атмосферою, яку відчув, коли практикувальники Фалуньгун виконували вправи. «Будь-яке переслідування огидне. Це ганьба, що воно досі триває. Гірше того, китайський режим блокує інформацію. Люди повинні мати можливість вільно практикувати й мати право на свободу віросповідання», — підкреслив він.

Джонатан, учитель із Нью-Йорка, сказав, що знає про переслідування китайським режимом багатьох етнічних меншин. «Відчуваю гіркість і печаль, коли чую, що Фалунь Дафа переслідують. Щоб зупинити переслідування, дуже важливо його викрити. Міжнародна спільнота має розслідувати й допомогти зупинити це переслідування, особливо злодіяння, пов’язане з насильницьким вирізанням органів у живих практикувальників Фалуньгун, ув’язнених за обстоювання своєї віри».

Джеймі Іейтс, поштовий працівник зі штату Вірджинія, сказав: «У Китаї викрадають людей, а їхні органи вирізають і продають тим, хто може собі це дозволити. Це жахливо, бо якщо це могло статися там, це може статися де завгодно».

16-річна дочка Джеймі Дарсі сказала, що переслідування огидне. «Людей убивають лише за те, що вони медитують та мають духовні переконання — це безумство, у яке важко повірити», — зазначила вона.

Джерело: ru.minghui.org

  • Чому існують люди

    Купити книгу Чжуань Фалунь а Україні
  • медитація Фалунь Дафа онлайн
  • Популярне