Фалунь Дафа в Україні і в світі

Історії про те, як люди у давні часи уникали лих

У стрічці історії людство не раз спіткали всілякі лиха, зокрема й епідемії. У такі важкі часи одні нації гинули, а інші виживали. Водночас завжди були люди, яких ці лиха обминали.

Наводимо три історії, які сталися в роки правління імператора Жень-цзуна (1010 — 1063 рр) за часів династії Сун.

Історія 1: Імператор, щонайперше, піклується про народ

За часів правління династії Сун країну охопила чума. Для всього народу це стало великою бідою.

Імператор вирішив не карати за це своїх чиновників. Щонайперше, він припинив влаштовувати пишні бенкети. Також він зняв свій імператорський халат і покинув головний зал, де зазвичай займався державними справами.

Імператор щиро розкаявся в тому, що погано виконував свої обов’язки Сина Неба. Він обмежив себе в їжі і глибоко задумався про свої вчинки — чи відповідає його політика принципам гуманності і справедливості.

Коли епідемія поширилася до столиці, імператор, щонайперше, подумав про долю малозабезпечених жителів. Він наказав придворним лікарям організувати пункти безоплатного лікування бідних.

Імператор також розпорядився, щоб лікарі якнайшвидше створили ефективний рецепт проти чуми й роздавали бідним ліки безкоштовно.

Далі він звелів використовувати рідкісні лікарські інгредієнти, які мав, зокрема два роги носорога, для приготування ліків.

Побачивши це, служниця запропонувала йому залишити найрідкісніший і найцінніший ріг собі, проте імператор відкинув її пораду словами: «Хіба я той, хто цінує рідкісні предмети більше, ніж свій народ?» Потім він розбив дорогоцінний ріг на друзки й велів лікарям використовувати його для ліків проти чуми.

Доброта й великодушність імператора надихнули багатьох чиновників активно долучитися до боротьби із чумою. Поступово епідемія припинилася.

Історія 2: Доброчесність чиновника рятує людей в окрузі

Це сталося під час правління імператора Жень-цзуна. Чжао Бянь із міста Сіань склав імператорський іспит і став високим чиновником. За високі чесноти всі його поважали. Його моральні якості високо цінували такі відомі вчені, як Су Дунпо і Цзен Гун.

Щовечора Чжао Бянь шанобливо повідомляв Небо про те, що він робив днем, не утаюючи нічого. Якщо він про щось не наважився би повідомити Небу, то просто цього не здійснював.

Чжао дбав про людей і сумлінно виконував свої обов’язки. Як наслідок, у підвідомчих йому районах щороку збирали хороший урожай, в’язниці були порожніми, бо майже не було злочинців і нікого не звинувачували несправедливо.

Коли Чжао Бянь служив чиновником в окрузі Юечжоу, у районі Уюе почалася сильна засуха. Він узяв на себе керівництво щодо надання допомоги і зміг звести збиток від лиха до мінімуму.

Під час цієї посухи, яка охопила великий регіон, у сусідніх округах вимерла половина населення, а в Уюе практично ніхто значно не постраждав.

Відомий сунський письменник Цзен Гун так описав заслуги Чжао Бяня у зменшенні збитків од лиха: «Хоча Чжао Бянь виконував свої обов’язки в Юечжоу, але його чеснота поширювалася на весь народ Піднебесної. Хоча те, що він зробив, рятуючи народ від лиха, було тимчасовим, але це стало прикладом для майбутніх поколінь».

Історія 3: Накопичена трьома поколіннями доброчесність врятувала сім’ю від епідемії

У місті Цзіньчжоу провінції Чжецзян жив один чоловік на ім’я Гуань Шижень. Тоді він був студентом. Одного ранку першого дня нового року він вийшов на вулицю й зіткнувся з кількома високими й лютими на вигляд примарами.

Гуань запитав, що їм потрібно, і вони відповіли: «Ми духи-розповсюджувачі епідемії, ми прийшли, щоб поширити серед людей чуму в Новий рік».

На питання Гуаня, чи зачепить чума його сім’ю, примари відповіли: «Ми не можемо увійти в сім’ї, у яких протягом трьох поколінь плекали доброчесність. Чума їх не торкнеться».
Дійсно, три покоління сім’ї Гуаня зробили багато добра й чимало хорошого для людей. Як наслідок чума в тому році спустошила весь регіон, проте сім’я Гуаня не постраждала.

Історія — це дорогоцінна мудрість, залишена, як урок майбутнім поколінням. У зміні тисячоліть людей супроводжували горе й радість, занепад і процвітання. Здавна епідемії спіткали людей, коли суспільство перебувало в занепаді й не слідувало високим нормам моралі.

Коли виникають лиха, це є перевіркою на те, чи зможуть люди зрозуміти глибше значення того, що відбувається, чи зможуть відрізнити хороше від поганого і встати на праведний шлях. Зіткнувшись з епідемією слід облишити паніку й боязнь, щиро допомагати один одному, повернутися до високих моральних стандартів і проявляти більше доброти. Якщо матимемо достатньо мудрості, щоб зрозуміти, що лиха є попередженням для нас, і глибоко задуматися про свої думки і вчинки, виправити себе і стати хоч трохи кращими, тоді епідемія сама злякається нас і обійде стороною.

Джерело

  • Чому існують люди

    Купити книгу Чжуань Фалунь а Україні
  • медитація Фалунь Дафа онлайн
  • Популярне

    pic
    pic