Фалунь Дафа в Україні і в світі

Список порушників прав людини в Китаї передали владі Канади

парламент Канади
Парламент Канади

Канадська Асоціація Фалунь Дафа 15 липня передала список порушників прав людини міністру закордонних справ Канади Франсуа-Філіпу Шампаню. Вона закликала владу провести розслідування причетності цих людей до переслідування Фалунь Дафа (Фалуньгун) у Китаї.

Фалуньгун — це медитативна практика вдосконалення тіла і свідомості, що ґрунтується на принципах «Істина, Доброта, Терпіння». Загальнонаціональна політика переслідування в Китаї здійснюється через організацію «Офіс 610», засновану за наказом Цзяна 10 червня 1999 року. Ця таємна поліція подібна гітлерівському гестапо.

Головний у списку порушників

Очолює список порушників — колишній голова Комуністичної партії Китаю (КПК) Цзян Цземінь. Як заявляє Лі Сю з Асоціації Фалунь Дафа, Цзян наказав переслідувати Фалунь Дафа в липні 1999 року. До списку додаються 300 сторінок із доказами злочинів Цзяна і 13 інших осіб.

У листі, адресованому Франсуа-Філіпу Шампаню, Лі підсумував інформацію про жорстокі репресії невинних практикувальників, які тривають 21 рік. «Під час кампанії проти Фалуньгун — КПК здійснює довільні арешти, тортури, вбивства й навіть насильницьке вирізання органів у послідовників Фалуньгун у великих масштабах», — йдеться в листі.

Лі просить вжити заходів проти цих головних злочинців відповідно до Закону про правосуддя щодо жертв корупційних посадових осіб — канадської версії закону Магнітського*, прийнятого в жовтні 2017 року.

Закон Магнітського — закон США та низки інших країн, що містить перелік російських чиновників, причетних до шахрайств, переслідувань та порушень прав людини, зокрема пов’язаних зі смертю російського адвоката Сергія Магнітського.

Багато членів парламенту Канади підтримують застосування цього закону для притягнення до відповідальності порушників прав людини в Китаї. Вони вважають украй важливим, щоб канадський уряд виступив проти тоталітарного режиму КПК.

Захист прав людини

«Канада повинна використовувати цей закон для покарання чиновників комуністичного уряду, які здійснюють грубі порушення прав людини, пов’язані з тюремним ув’язненням, вирізанням органів і вбивством послідовників Фалунь Дафа», — сказав депутат від консервативної партії Джеймс Безан, один із прихильників канадської версії закону Магнітського.

Сенатор від консервативної партії Тхань Хай Нго погоджується із цим. «Канаді прийшов час повернути собі лідерство як захисника прав людини на світовій арені, наклавши санкції Магнітського на китайських чиновників», — сказав він.

Притягнення до відповідальності винних

Ірвін Котлер, колишній міністр юстиції й колишній генеральний прокурор Канади, також закликав ввести санкції на основі закону Магнітського проти китайських чиновників. Він сказав, що практикувальники Фалуньгун стали жертвами «позасудових убивств і тортур в організованому КПК русі «викорінення» всього лише за те, що практикувальники підтримують стародавні духовні цінності істини, доброти й терпіння».

«Ми закликаємо канадський уряд використовувати закон Магнітського, щоб накласти санкції, на 14 урядовців Китаю, які причетні до грубих порушень прав людини та повинні нести відповідальність за це», — сказав депутат-консерватор Пітер Кент, співголова організації «Парламентарії — друзі Фалуньгун».

Закон Магнітського дає змогу накладати урядові санкції проти іноземних громадян за порушення прав людини чи масштабну корупцію. Уперше його прийняли Сполучені Штати у 2012 році, а пізніше й багато інших країн, такі як Канада й Велика Британія.

Довгий список злочинів

Чимало з 14 осіб цього списку працювали в Політико-юридичній комісії (PLAC), а також в «Офісі 610» (ключовому наглядовому органі, який проводить масштабне переслідування Фалуньгун). Деякі були високопоставленими чиновниками в системах правосуддя та охорони здоров’я. Вони відповідальні за жорстоке поводження з людьми, а також насильницьке вирізання органів.

Лі сказав, що дії цих осіб відповідають критеріям для введення санкцій, описаним у канадському законодавстві Магнітського:

4 (1) Голова уряду може, якщо Голова уряду вважає, що відбулася якась з обставин, описаних у підрозділі (2),

    Замітка на полях:

(2) Обставини, зазначені в частині 1 цієї статті, такі:

(а) іноземний громадянин несе відповідальність за позасудові вбивства, катування чи інші грубі порушення міжнародно визнаних прав людини, вчинені щодо осіб у будь-якій іноземній державі, які прагнуть:

  • викривати незаконну діяльність, що здійснюється іноземними державними службовцями, або
  • для отримання, здійснення, захисту чи сприяння міжнародно визнаних прав і свобод людини, таких як свобода совісті, релігії, думки, переконання, вираження поглядів, мирні зібрання та об’єднання, а також право на справедливий суд та демократичні вибори;

Список порушників включає 14 осіб:

Цзян Цземінь (江泽民): колишній Генеральний секретар Комуністичної партії Китаю (КПК);

Ло Гань (罗干): колишній голова Політико-юридичної комісії з правових питань (PLAC);

Лю Цзін (J 京): колишній голова «Офісу 610»;

Чжоу Юнкан (周永康): колишній міністр громадської безпеки та колишній партійний секретар PLAC;

Бо Сілай (薄熙来): колишній губернатор провінції Ляонін і колишній секретар партії в Чунціні;

Лі Ланьцін (李岚清): колишній керівник Центральної команди керівництва «Офісу 610»;

У Гуаньчжен (吴官正): колишній секретар партії провінції Шаньдун;

Лі Дуншен (李东生): колишній віцеміністр громадської безпеки та колишній голова «Офісу 610»;

Цян Вей (李东生): колишній партійний секретар провінції Цзянси;

Хуан Цзефу (黄洁夫): колишній віцеміністр охорони здоров’я;

Чжен Шусен (郑树森): гепатобіліарний хірург і колишній голова антикультової асоціації провінції Чжецзян;

Ван Ліцзюнь (王立军): колишній начальник Департаменту громадської безпеки в Чунціні та колишній заступник мера Чунцина;

Чжан Чаоін (张超英): колишній голова трудового табору Масаньцзя в провінції Ляонін;

Цзя Чуньван (贾春旺): колишній міністр громадської безпеки

Серед них, Цзяну й Ло пред’явлено позови в Аргентині за злочин проти людяності, ордер на їхній арешт виданий у грудні 2009 року. Також у 2009 році Цзяну, Ло, У і двом чиновникам пред’явлено звинувачення в суді Іспанії за такі злочини як тортури та геноцид.

Джерело

  • Чому існують люди

    Купити книгу Чжуань Фалунь а Україні
  • медитація Фалунь Дафа онлайн
  • Популярне

    pic