Фалунь Дафа в Україні і в світі

Гармонія між чоловіком і дружиною: зміцнювати три принципи та п’ять постійних чеснот

Відповідно до Конфуція, щоб підтримувати громадський порядок, людина має дотримуватися трьох найважливіших принципів (володар керує людиною, батько керує сином, чоловік керує дружиною) і п’ятьох постійних чеснот (милосердя, праведність, пристойність, знання та щирість). Іншими словами, сім’я — це ядро будь-якого суспільства, тому гармонія між чоловіком і дружиною — найважливіша справа задля досягнення стабільності у суспільстві.

Затишний дім

Як говориться в прислів’ї, «Самотня Їнь не росте, а Ян сам по собі не процвітає». Іншими словами, Їнь та Ян — взаємозалежні, і обидва є частиною динамічної системи. Шлюб між чоловіком і жінкою означає святість відносин між двома протилежностями, що доповнюють одна одну, можуть створювати нові покоління і дають людству можливість зберігатися і процвітати.

Відповідно до традиційних моральних принципів, законний шлюб вимагає домовленості сватів, схвалення батьків та благословення Небес. Конкретні формальності потрібні на весільній церемонії, в якій молодята повинні вклонитися до землі різним сутностям: по-перше, Небу та Землі, потім своїм шановним батькам і одне одному. Тільки одружившись, новостворена сім’я набуде твердої основи, зміцнюючи собою опору суспільства.

Принцип даосизму про єдність Небес і людини має на увазі, що чоловік у сім’ї — це Ян, а його дружина — Їнь. Він є відповідальним за зовнішні справи дому, а вона — за внутрішні. Він працює старанно, щоб підтримувати сім’ю, а вона намагається бути чуйною дружиною і люблячою матір’ю. Вона створює вогнище, до якого він, хоч де він зараз перебуває, завжди хоче повернутися. Вони обидва розуміють, що це наперед визначені стосунки звели їх разом, тому глибоко цінують одне одного. Він мужній, бойовий і панівний, а вона жіночна, м’яка та слухняна. Попри відмінності, вони знають, як бути терплячими та піклуватися одне про одного. Такий побудований на взаємній повазі шлюб неруйнівний, їхній будинок теплий і привітний, а їхнє життя яскраве і гармонійне.

Три керівні принципи та п’ять постійних чеснот — це моральні стандарти, які предки передали нам, щоб допомогти підтримувати сімейний та соціальний порядок. Ці стандарти узгоджуються з принципами всесвіту та благословенні божественними істотами та Буддами. Протягом п’ятитисячолітньої культури китайської історії ті, хто дотримувався стандартів, могли побудувати квітучі, багаті та доброчесні сім’ї. Ті, хто порушував стандарти, бачили, як їхнє багатство скорочується, а їхні родини гинуть. Зрештою, Даоси й демони існують у цьому світі разом, а погане і добре йдуть рука об руку. Як говориться в приказці, сім’ї, в яких є милосердя, передають наступним поколінням велике багатство, а ті, хто чинить зло, залишають своїм нащадкам нескінченну відплату.

Моральні стандарти — важлива частина традиційної культури, подарованої Небесами, є основою людської цивілізації. Саме по собі людство має дотримуватися законів природи й відповідно поводитися. Як «якір» суспільства, кожна сім’я повинна забезпечити своє здорове зростання і підтримувати стійке існування. Дотримуючись моральних стандартів, як чоловік, так і дружина повинні зберігати спокій серед хаотичного мирського суспільства, радіти одне одному та прожити довге життя.

Могила нещастя

З того часу, як КПК прийшла до влади, вона оспівувала комуністичний злий дух і просувала сучасне суспільство, імпортоване із західного світу (негативні його сторони). Щоб посилити свій контроль, КПК повністю заборонила традиційні моральні стандарти та принципи єдності між Небом та Землею (що є основою розвиненої давньої науки), зробивши китайців атеїстами з промитими пропагандою мізками. Втрата праведної віри в Бога або в Будд зрештою веде до руйнування моральної основи, на якій нормальні сім’ї та суспільство ростуть і процвітають.

Культурна революція, що проходила з 1966 до 1976 рр. виштовхнула жінок у суспільство та закинула їх на політичну арену. Цим «звільненим» жінкам сказали, що вони повинні бути рівними з чоловіками, підбадьорюючи їх вступати до політичних баталій разом із чоловіками. Згодом як чоловіки, так і жінки стали несвідомо нейтралізовані. Чоловіки стали менш мужніми, а жінки менш жіночними. Крім того, жінки стали переносити більше тягарів. Вони вийшли з сім’ї, щоб працювати, проте вони все ще залишилися відповідальними за роботу по дому, виховання дітей та нагляд за літніми батьками. Внаслідок цього дисбалансу багато сімей конфліктують і стають нестабільними. Так звана «економічна реформа», яка почалася наприкінці 70-х років, надалі відкрила Китай для більш деформованих зовнішніх факторів і призвела до безглуздого прагнення до сексуальної свободи. Багато сімей, в результаті, опинилися під загрозою розпаду, і сама основа, на якій базується суспільство, похитнулася. В результаті одне лихо за іншим стало вражати Китай.

Як сказано у приказці, людина, яка не може відрізнити правильне від неправильного, приваблює демонів. Сьогодні в Китаї багато людей не вірять, що за добро віддається добром, а за зло піде покарання, і стають жертвами комуністичного духу. Їхня моральна основа розпалася. Ці чоловіки й жінки, які добровільно зреклися власного я і своєї душі, — лише живі трупи або навіть чудовиська. Вони знизили свою вимогливість і зняли обмеження, дозволивши собі розпусну поведінку. Вони безладні у своєму прагненні сексуальної свободи й ні перед чим не зупиняються в гонитві за, тим, щоб задовольнити свою спрагу надбання матеріальних благ. Вони йдуть руйнувати праведне на Землі.

У сьогоднішньому Китаї вже не знайти навіть сліду традиційної китайської культури й чистоти, джерелом якої вона служить. Падіння моральності, прагнення до сексуальної свободи та корисливих інтересів — це основні причини, що призвели до періоду занепаду та загибелі Дхарми. Водночас сучасна наука надає людям усі умови для гонитви за задоволеннями. У багатьох людей немає жодних «гальм», і вони використовують будь-які доступні засоби для гонитви за матеріальними інтересами та чуттєвими задоволеннями. У результаті наука стає каталізатором, який веде людство до розбещеності та знищення.

Існує так зване популярне правило «мати два і не мати два», яким молоді люди в Китаї керуються при виборі супутника життя, а саме: вони хочуть, щоб їхня майбутня половина мала будинок та машину, але не мала матері та батька, про яких довелося б дбати. Такі критерії суперечать шлюбу — відтворювати потомство. Багато чоловіків та жінок живуть разом без реєстрації шлюбу. Проституція стала відкритою професією, що має попит. Поширені позашлюбні зв’язки, багато чоловіків мають коханок — одну, дві чи навіть більше. Розлучення виглядає як повсюдне захоплення, і ніхто не вважає, що гомосексуалізм — це хибне.

Відсутність праведної віри та готовність швидко опускатися у моральному плані призвели до розкладання суспільства та сім’ї. У середньому у Китаї відбувається понад 2000 розлучень на день. Прагнення до сексуальної свободи зіграло злий жарт із її прихильниками. У деяких регіонах швидко поширюються венеричні захворювання. Розбещені люди втрачають свій талант і силу. Вони страждають від депресії, і їхнє здоров’я ослаблене. Деякі навіть помирають у молодому віці або мають проблеми із зачаттям дітей. Навіть у тих, хто може відтворювати потомство, діти часто народжуються з різними видами захворювань. Це тривожна ситуація, яка ставить під загрозу майбутнє китайської нації.

Історія вчить, що нехтування моральними принципами призведе до руйнування сім’ї — структурної одиниці, на якій засновано все суспільство. Люди, які зав’язнули в «болоті», не мають змоги дізнатися, що це комуністична примара прагне знищити людство з самого його заснування. КПК несамовито душить основу нашої нації й міцно прив’язує заблукалих чоловіків і жінок до свого бойового візка, який прямує до пекла. Втрачені душі ще й допомагають КПК прискорювати падіння у прірву.

Вивільнення природи диявола в людей має каскадний ефект, що викликає розпад спочатку сім’ї, а потім і усього суспільства. Багато сімей стають формальними, без реального шлюбу між чоловіком та дружиною. Колись затишний будинок стає склепом нещастя, в якому поховані свідомість та душа його мешканців.

Сім’я — це наріжний камінь суспільства. Якщо немає наріжного каміння, чи є якась надія для решти суспільства? Якщо всі країни у світі будуть на цьому шляху, наша Земля розкладеться, як гниле яблуко. Де вихід? Чи є якась надія?

Зміцнити три основні принципи та п’ять постійних чеснот

Існування та розвиток людства встановлено законами природи й все заплановано Небесами. Чоловік і жінка ніколи не одружаться, якщо їм не судилося стати чоловіком та дружиною. Неважливо, як людина знаходить свою половину: завдяки своїм власним зусиллям, за допомогою інших людей чи батьків, але вона, безсумнівно, ухвалить рішення на користь того, хто призначений їй як супутник життя. Яким виявиться шлюб, залежить від наперед визначених стосунків між чоловіком та дружиною. Чи буде він вдалим, чи невдалим, визначає доброчесність подружжя та карма, яка накопичилася протягом їхніх попередніх життів.

Крім прив’язаності, мають значення також і борги, які чоловік і дружина накопичили по відношенню одне до одного. Ми повинні бути вдячні за такі борги, що були послані Небом. Чоловік відповідає за жінку, яка довірила йому своє життя. Жінка своєю чергою має дбати про чоловіка. У циклі нескінченних перероджень ніхто не може взяти із собою славу чи матеріальні цінності, але доброчесність і карма завжди переходитимуть слідом. Найбільш зла серед усіх злих речей у світі — це розбещеність, яка створює величезну карму. Як тільки хтось стає розбещеним, його щаслива доля буде зменшена, і він отримає карму, яка перейде на його нащадків. Однак думки людини визначають, як вона вчинить. Неоціненно, якщо людина може стримувати свої злі думки та утримуватися від поганих вчинків.

Мені хотілося б застерегти тих, хто пливе за течією у цьому хаотичному світі, щоб вони залишили свої злі думки. Якщо вони продовжують йти проти небесних принципів і прагнуть сексуальної свободи, рано чи пізно вони будуть знищені. Я сподіваюся, що ті, хто заблукав, зможуть підняти свою моральність і накопичити доброчесність для себе і для своїх майбутніх нащадків. Я раджу їм дотримуватися принципів, дарованих небесами та дорожити шансом розпочати нове життя.

На мою думку, ми повинні зміцнювати три основні принципи та п’ять постійних чеснот, щоб відновити та зміцнити сім’ї. Тільки коли кожна цегла стане міцною, все суспільство здобуде надію. Все ж таки сім’я — це сила нашої нації.

Джерело: Minghui.org

  • Чому існують люди

    Купити книгу Чжуань Фалунь а Україні
  • медитація Фалунь Дафа онлайн
  • Популярне

    pic