Фалунь Дафа в Україні і в світі

Вчителі у двох різних світах

Професія викладача — одна з найшанованіших. Вчителі відповідають за виховання дітей, допомагаючи їм розв’язувати складні життєві завдання й розвиваючи їхні таланти в усіх сферах. У 1994 році ЮНЕСКО проголосила 5 жовтня «Всесвітнім днем учителя». Люди в усьому світі цінують вчителів за їхній внесок в освіту й суспільство.

Тоді як учителі в усьому світі можуть відзначати «Всесвітній день вчителя», у Китаї багато хто не може робити цього, бо їх переслідують за віру у Фалуньгун*. Оскільки ці вчителі не хочуть відмовлятися від свого права займатися Фалуньгун, їх звільняють із роботи, затримують і катують — так само як і мільйони інших практикувальників Фалуньгун — відтоді, як китайський режим почав переслідування їхньої віри в 1999 році, деякі з них навіть втратили життя.

Вчителів переслідують за віру в принципи Фалуньгун

Коли почалося переслідування, китайський комуністичний режим наказав керівникам навчальних закладів усіх рівнів — від початкових шкіл до університетів — публічно засуджувати Фалуньгун. Викладачів та учнів змушували дивитися відео з наклепом на Фалуньгун і відкрито нападати на Фалуньгун.

Чиновники міністерства освіти, «Офіс 610» (незаконне агентство, створене спеціально для переслідування Фалуньгун) і поліція працювали обопільно, переслідуючи викладачів, практикувальників Фалуньгун. Тих, хто відмовлявся відректися від своєї віри, відправляли на сеанси «промивання мізків», у примусові трудові табори чи психіатричні лікарні. Деяких засуджено до тюремного ув’язнення.

Репресії Фалуньгун
Переслідування Фалуньгун в Китаї продовжується з 1999 року

Наприклад, в університеті Цінхуа, одному з найвідоміших вишів Китаю, понад 300 професорів, викладачів і студентів зазнали утисків за відданість своїй вірі.

Юй Цзя працювала викладачем у Школі економіки та менеджменту в Університеті Цінхуа. Під час китайського Нового року у 2000 році вона вийшла на площу Тяньаньмень, щоб виступити на захист Фалуньгун. Її заарештували й затримали на місяць та жорстоко катували. Пізніше її ще кілька разів заарештовували за виконання вправ Фалуньгун у публічних місцях. 27 листопада 2000 року її заарештували та таємно засудили до трьох з половиною років позбавлення волі.

Чжао Сінь працювала викладачем на факультеті економіки в Пекінському університеті технології та бізнесу. У червні 2000 року її затримали за виконання вправ Фалуньгун у пекінському парку. Три дні потому її побили так сильно, що вона отримала переломи четвертого, п’ятого й шостого шийних хребців і осліпла на ліве око. Її паралізувало. Шшість місяців по тому вона померла у віці 32 років.

Лю Лімей — доцент кафедри ветеринарної медицини Північно-східного сільськогосподарського університету Харбіна. Її заарештували у 2001 році, через те, що відмовилася відректися від практики Фалуньгун, та відправили у виправно-трудовий табір Ваньцзя в Харбіні. Коли через кілька місяців Лю звільнили, вона перебувала на межі життя і смерті. Її знову заарештували в лютому 2003 року. 12 серпня 2003 року, перебуваючи в центрі ув’язнення, вона померла від тортур у віці 41 року. Рідним не дозволили оглянути тіло Лю, їх попередили, щоб вони нікому не розповідали про її смерть.

Чжан Янь, вчителька музики в середній школі в міському окрузі Мяньян провінції Сичуань, страждала від хронічних захворювань, зокрема від фарингіту, ревматизму, радикуліту, запаморочення й неврастенії. Однак усі хвороби зникли незабаром після того, як вона почала займатися Фалуньгун у червні 1998 року. Вона слідувала принципам «Істина, Доброта, Терпіння» у своїй роботі й безплатно допомагала учням у позаурочний час. Вона відмовлялася приймати гроші в конвертах і здобула повагу учнів та їхніх батьків.

За практику Фалуньгун Чжан провела 2208 днів у центрах ув’язнення, центрі «промивання мізків», виправно-трудовому таборі та в’язниці. Її звільнили з роботи, і, щоб уникнути подальшого переслідування, вона була змушена покинути свій будинок разом із батьками. Чжан померла в лютому 2020 року у віці 46 років.

Трагічні історії цих викладачів відбивають жорстоке переслідування мільйонів практикувальників Фалуньгун, зокрема й тисяч вчителів. За межами Китаю викладачі, практикувальники Фалуньгун, отримують значну користь від практики, їхнє життя складається інакше.

Вчителі у вільному світі

Лорел викладає в середній школі у Квінсленді (Австралія). Вона з чоловіком почала практикувати Фалуньгун у 1999 році.

«Це, здавалося, була випадковість, — сказала вона. Китайський друг подарував нам із чоловіком Книгу “Чжуань Фалунь”. Нас привабили принципи, про які йшлося в Книзі, і ми разом почали практикувати. Тоді в мене були проблеми зі здоров’ям, і я не могла працювати, але швидко поправилася й повернулася в школу після того, як почала практикувати Фалуньгун. Займаючись цією практикою самовдосконалення, я навчилася враховувати інтереси інших в усьому, що роблю. Я прагну бути кращою і на роботі, і вдома».

Сім'я Лорел (зліва) із трьох поколінь фотографується, щоб привітати з Днем народження Вчителя Лі, засновника Фалуньгун
Сім’я Лорел (зліва) із трьох поколінь фотографується, щоб привітати з Днем народження Вчителя Лі, засновника Фалуньгун

Мері Манту працює вчителькою в початковій школі в Анн-Арбор у штаті Мічиган (США).

Вона сказала: «Раніше я хвилювалася через будь-яку дрібницю і страждала від депресії. Життя здавалося мені важким. Навіть турбота й підтримка сім’ї та друзів не рятувала мене. У квітні 2017 року я почала практикувати Фалуньгун. Я читала Книги Фалуньгун, і Учитель Лі Хунчжи допоміг мені пережити найпохмуріші дні мого життя — навчив мене чесності, доброті… Словами не можу висловити свою подяку Вчителеві Лі. Фалуньгун приніс мені вічне щастя».

Чан Мейцзюань, вчителька китайської мови в муніципальній середній школі Чжун Ган у Тайчжун (Тайвань), відчула значні позитивні зміни у своїй свідомості й тілі після того, як почала займатися Фалуньгун у 2002 році. Біль у колінах і біль в ділянці малого таза, викликаний ендометріозом — усе зникло. Мати Чан говорила всім, що її дочка зцілилася завдяки практиці Фалуньгун.

У 2006 році Чан стала класним керівником і відтоді направляє своїх учнів, керуючись принципами Фалуньгун «Істина, Доброта, Терпіння». Вона спілкується з учнями зі щирістю, добротою й терпінням. Її клас три роки поспіль визнавали «Зразковим класом» у школі, а у 2009 році Чан отримала нагороду «Відмінник освіти міста Тайчжуна».

Лі Мінь-юй викладає в початковій школі Мін і в повіті Хуалянь на Тайвані. У дитинстві вона була допитливою й у ранньому віці вже шукала відповіді на свої питання про життя. Так тривало до 2001 року, коли вона почала практикувати Фалуньгун. Прочитавши Книгу «Чжуань Фалунь», вона зрозуміла, що мета життя полягає в тому, щоб повернутися до свого початкового істинного «Я». Вона практикувала деякий час, і після цього її чоловік і родичі помітили, що вона помолоділа.

Лі рекомендує Фалуньгун родичам, колегам і учням. Вона вчить школярів бути по-справжньому добрими в словах і вчинках. На щотижневих зборах клубу вона стала вчити їх п’яти вправ Фалуньгун, читала вірші зі збірки «Хун Інь» і розповідала історії, щоб на прикладі персонажів показати, що таке щирість, доброта й терпляче ставлення до всіх людей. Її вплив на учнів сприяв тому, що вони потяглися до добра. У вересні 2003 року вона отримала особливу нагороду «Видатний вчитель» повіту Хуалянь.

Під час шкільного спортивного дня у квітні 2004 року Лі й понад 300 учнів четвертих класів разом продемонстрували п’ять вправ Фалуньгун. Їх хвалили вчителі, учні, батьки та гості свята. Також демонструвалися фотографії та відео про Фалуньгун та безперервне переслідування цієї практики самовдосконалення у Китаї.

На заході Лі емоційно сказала: «Діти на Тайвані можуть вільно вивчати та практикувати Фалуньгун, щоб отримати користь для свого фізичного і психологічного здоров’я. А ось з іншого боку протоки учнів у Китаї змусили б кинути школу або затримали, якби вони сказали: “Фалуньгун несе добро” чи “Істина, Доброта, Терпіння — праведні принципи”. Це абсолютно різні світи».

 

Джерело: ru.minghui.org

 

*Фалуньгун (також відомий як Фалунь Дафа) — це духовна медитативна практика. Вона вчить керуватися в житті принципами Істина, Доброта, Терпіння. У 1999 році в Китаї тодішній генсек керівної комуністичної партії розв’язав жорстокі репресії щодо практикувальників Фалуньгун, назвавши свої дії «боротьбою матеріалізму з ідеалізмом».

 

  • Чому існують люди

    Купити книгу Чжуань Фалунь а Україні
  • медитація Фалунь Дафа онлайн
  • Популярне

    pic